Trening A6W od wielu lat wzbudza skrajne opinie. Jedni go zachwalają, gdyż dzięki programowi uzyskali widocznie zarysowane mięśnie brzucha, a inny krytykują, ponieważ nie zdołali osiągnąć żadnych, zauważalnych zmian w swojej sylwetce. Zarówno pierwsza, jak i druga grupa osób ma w tym przypadku rację, gdyż A6W nie zadziała na każdego tak samo. Jakie są więc zalety i wady tego treningu?
Jeszcze przed ćwiczeniami warto zapoznać się dokładnie z własnym ciałem i organizmem. Trening w skrajnych przypadkach niekorzystnie wpływa na kręgosłup, także osoby mające problemy zdrowotne powinny najpierw się ich pozbyć, a dopiero później sięgnąć po A6W.
Zalety treningu A6W
Program według teoretycznych założeń ma sprawić, że każda osoba, która go wykona, uzyska sześciopak na brzuchu. Jakie są jednak jego rzeczywiste zalety?
„Polecany przez profesjonalistów”
Obecnie opinia „profesjonalistów” nie zawsze jest prawdziwa, gdyż osoby reklamujące pewne produkty nierzadko dostają za reklamę pokaźne wynagrodzenie. Jednakże w przypadku A6W sprawa ma się nieco inaczej. Trening dostał przychylną opinię od sportowców i trenerów z całego świata, którzy uznają go za jedną z najlepszych metod na uzyskanie wyrzeźbionego brzucha. Czasem warto pójść za głosem specjalistów, których doświadczenie jest bezcenne.
Prostota ćwiczeń
Twórca A6W chciał przygotować program, po który mógłby sięgnąć każdy i w dużej mierze udało mu się osiągnąć ten cel. Trening składa się bowiem z prostych, podstawowych ćwiczeń możliwych do wykonania przez dosłownie każdego. Wystarczy zapoznać się z ich opisem, aby móc z nich korzystać w sposób prawidłowy. Wtedy A6W przyniesie dobre rezultaty.
Systematyczność
Wielu osobom zdarza się zapominać o ćwiczeniach, a w przypadku A6W nie ma takiej możliwości. Trening powtarza się każdego dnia, więc już po kilku tygodniach aktywność staje się nawykiem i rutyną. Codziennie ćwiczy się nad mięśniami brzucha, także są one zmuszone do nieustannego wysiłku i stają się mocniejsze oraz silniejsze. Dodatkowo osoby, które sięgną po A6W, nie muszą kombinować z wymyślaniem nowych aktywności, bo codziennie robią dokładnie to samo.
Równomierna praca nad wszystkimi mięśniami brzucha
Zwykle programy treningowe mające wzmacniać brzuch składają się głównie z ćwiczeń zmuszających do pracy górną część tułowia. A6W przełamuje ten schemat, gdyż program równomiernie obciąża wszystkie mięśnie. Do ćwiczeń dołączona została praca nóg, która wpływa pozytywnie na wygląd dolnych partii brzucha, nierzadko pomijanych w innych programach.
Możliwość kontrolowania progresu
Każda osoba ćwicząca chciałaby nieustannie kontrolować swój progres. A6W daje taką możliwość, ponieważ program przez wszystkie 42 dni wygląda niemalże identycznie. Dzięki temu ćwiczący sam stwierdza, czy łatwiej jest mu już wykonywać pewne ruchy, czy może dalej stoi w miejscu. Warto także pierwszego dnia treningu zrobić sobie poglądowe zdjęcie sylwetki i po 42 dniach powtórzyć je, aby ocenić rzeczywisty progres.
Wady treningu A6W
Niestety, przeciwnicy A6w również mają sporo racji. Należy więc zapoznać się także z wadami tego treningu, aby ocenić, czy rzeczywiście jest on warty uwagi.
Monotonia treningowa
Codzienne wykonywanie identycznych ćwiczeń może szybko się znudzić, a niestety, jest to główne założenie A6W. Rutyna sprawia, że początkowo osoby o ogromnym zapale zaczynają sobie odpuszczać i ostatecznie rezygnują z wykonania programu. Dodatkowo, taka monotonia wpływa niekorzystnie nie tylko na psychikę, ale również i na mięśnie. One szybko przyzwyczajają się do ruchu, także nawet większa ilość powtórzeń nie jest dla nich żadnym wyzwaniem. Przez to trening przynosi najlepsze efekty w początkowej fazie ćwiczeń.
Czasochłonność
W teorii trening ma nie trwać zbyt długo, aby spokojnie można go było wykonać każdego dnia. Niestety, w końcowej fazie zajmuje on 40 minut, a do czasu należy jeszcze doliczyć kilka minut na rozgrzewkę oraz rozciąganie. Dobre efekty pojawią się tylko wtedy, gdy rzetelnie podejdzie się do cyklu i nie pominie się żadnego dnia ćwiczeń. Dla niektórych osób prowadzących aktywny tryb życia będzie to zadanie nie do wykonania.
Obciążenie kręgosłupa
Osoby niewysportowane mogą podczas ćwiczeń ciągnąć ruch kręgosłupem, a nie samym brzuchem. Przez to obciążają swój odcinek lędźwiowy, co w efekcie doprowadza do poważnych problemów ze zdrowiem. Silnie obciążone są również barki oraz kark, dlatego po ćwiczenia powinny sięgać głównie osoby wysportowane.
Brak pracy mięśni skośnych brzucha
A6W z założenia pobudza do pracy wszystkie mięśnie całego brzucha. Działa równie dobrze na mięśnie górne, jak i te dolne, jednak nie skupia się na skośnych. Przez to brzuch może nie wyglądać tak, jakby się chciało, dlatego do programu najlepiej dodać kilka, innych ćwiczeń. Muszą one skupiać się właśnie na mięśniach skośnych brzucha.
Brak efektów u osób otyłych
Po trening A6w spokojnie mogą sięgać amatorzy, jednak nie ci, którzy wciąż zmagają się ze zbędnymi kilogramami. Nawet jeśli dzięki programowi umięśnią swój brzuch, efekty nie będą w żadnej mierze widoczne, a mogą jedynie optycznie powiększyć okolice tułowia. W przypadku nadwagi lepiej więc skupić się na racjonalnej diecie oraz ćwiczeniach aerobowych. Dopiero po zrzuceniu zbędnych kilogramów, można zabrać się za wykonanie programu A6W.
Jednakże nawet te wady mogą nie mieć większego znaczenia, jeśli tylko spojrzymy na efekty osób, które sięgnęły po program A6W. Zwykle są one niesamowite i nierzadko mają postać umięśnionego brzucha, a także szczuplejszej sylwetki. Każdy powinien wyrobić sobie własną opinię na temat treningu A6W, gdyż na każdego może on zadziałać zupełnie inaczej.